Enviro-Chemia Polska Sp. z o.o.
ul. Równoległa 9A
02-235 Warszawa
Polska

Tel. +48 22 846 38 41
HomeDojazdKontakt

Neutralizacja spalinami

Kompaktowe urządzenie do neutralizacji ścieków za pomocą CO2 ze spalin

Kompaktowe urządzenie do neutralizacji ścieków za pomocą CO2 ze spalin 

 

W wielu zakładach przemysłowych powstają ścieki alkaliczne. Do ich neutralizacji mogą zostać wykorzystane zamiast kwasu spaliny z zakładowej centrali grzewczej. Zawartość CO2 w spalinach wynosi ok. 10%. Dzięki wykorzystaniu spalin do neutralizacji można znacznie obniżyć koszty eksploatacyjne. Jednocześnie zostanie znacznie zredukowana emisja CO2. Urządzenia do neutralizacji za pomocą CO2 ze spalin sprawdziły się już w wielu gałęziach przemysłu, w szczególności w przemyśle tekstylnym, chemicznym i w pralniach przemysłowych.

Urządzenia te wykonane są z odpornych na korozję, sprawdzonych materiałów firm niemieckich i europejskich, z EnviroChemie Asic® wizualizacją procesu i ekranem dotykowym, połączoną z programowalnym sterownikiem firmy Siemens i sprawdzoną aparaturą pomiarową Asic® pH, które gwarantują niezawodną eksploatację. Urządzenie do neutralizacji spalinami można łączyć z innymi rozwiązaniami EnviroChemie, jak np. Biomar® – biologiczne oczyszczalnie ścieków lub Envochem® – fizyko-chemiczne oczyszczalnie ścieków. 

Urządzenia do neutralizacji spalinami przystosowane są do pracy przy wydajności kotła ok. 500 kW i większych, jak również wartości pH ścieku do 12. W celu prawidłowego dobrania parametrów urządzenia niezbędne jest przeprowadzenie reprezentatywnej analizy ścieków. 

Polityka prywatności