Enviro-Chemia Polska Sp. z o.o.
ul. Równoległa 9A
02-235 Warszawa
Polska

Tel. +48 22 846 38 41
HomeDojazdKontakt

Uzdatnianie wody świeżej i procesowej

Urządzenia dedykowane dla przemysłu

Projektujemy i budujemy stacje uzdatniania wody świeżej i pracesowej dla wielu różnych gałęzi przemysłu. 

Indywidualne rozwiązania opierają się na różnych technologiach: 

  • Filtracja membranowa
  • Odsalanie
  • Sterylizacja UV
  • Zmiękczanie
  • Filtracja na węglu aktywnym
  • EDI (elektrodejonizacja)
  • Filtracja cząstkowa

 

Projektujemy i budujemy stacje uzdatniania wody świeżej i procesowej dla wielu różnych gałęzi przemysłu:

Optyczny

Uzdatnianie wody w przemyśle optycznym

Cechą charakterystyczną dla produktów z przemysłu optycznego jest ich czystość powierzchniowa, która jako jedyna może zagwarantować uszlachetnienie i nakładanie powłok na szkłach optycznych. Kąpiel oczyszczająca zostaje zanieczyszczona przez różne substancje w procesie mycia. Nasze systemy do ochrony kąpieli usuwają szkodliwe składniki i tym samym przedłużają żywotność urządzeń czyszczących. Przemyślany obieg i uzdatnianie wody płuczącej umożliwiają ogromne oszczędności wody i energii, zwiększając jednocześnie swoją rentowność.

Metalowy

Uzdatnianie wody w przemyśle metalowym

Woda płucząca zostaje zanieczyszczona w procesie produkcji przez oleje, tłuszcze oraz środki czyszczące. Kosztowne jest nie tylko usuwanie zanieczyszczonej wody płuczącej, lecz także ogromne zużycie wody i energii. Nasze systemy do ochrony kąpieli oczyszczają wodę ze środków czyszczących i innych zanieczyszczeń i umożliwiają jej powtórne użycie w procesie produkcji. Dzięki instalacjom obiegowym i systemom uzdatniającym obniżacie Państwo swoje koszty: potrzebujecie mniej wody świeżej, a ponadto uzyskujecie znacznie dłuższą trwałość kąpieli, przy tej samej jakości wody. Gwarancja produkcji jest zapewniona. Uzyskują Państwo powierzchnie łatwe do oblewania i lakierowania, jak również przystosowane do klejenia.

Szklarski

Uzdatnianie wody w przemyśle szklarskim

Przedsiębiorstwa z przemysłu szklarskiego potrzebują do produkcji ogromnych ilości wody czystej do procesów mycia, jak również obróbki szkła. Nasze urządzenia obiegowe wody czystej gwarantują stabilną dobrą jakość wody do procesu mycia szkła. Stopień zanieczyszczenia wzrasta równomiernie podczas produkcji. Dzięki naszej technologii zanieczyszczona woda zostaje oczyszczona i powraca do procesu. Uzyskują Państwo bezpieczeństwo produkcji, przy równoczesnej optymalizacji kosztów.
Zastosowanie: chłodzenie, metoda druku sitowego, produkcja szkła izolacyjnego, hartowanego, laminowanego, technika powłok, pokrycia lustrzane, produkcja szyb samochodowych.

Drukarnie

Uzdatnianie wody w drukarniach

Bardzo dobre wydruki - to podstawa Państwa sukcesu!
Gwarancją wysokiej jakości są urządzenia drukujące i/lub instalacje wody czystej, ponieważ skład wody rurociągowej może ulegać pewnym wahaniom i przez to znacząco wpływać na jakość Państwa wydruku. Dzięki instalacjom uzdatniania wody EnviroFALK możecie Państwo tym wahaniom przeciwdziałać. Woda czysta z instalacji EnviroFALK zapobiega chorobie zawodowej płuc, ponieważ woda zasilająca układ nawilżający jest uzdatniana zgodnie z wymaganiami i wytycznymi dotyczącymi procesów drukowania i obróbki papieru. Oznacza to większe bezpieczeństwo pracy i większą ochronę zdrowia na miejscu pracy.
Małą rewolucją wśród naszych produktów jest nowy DRUCKtech ciąg instalacji na parę: dzięki układowi filtrów ceramicznych, które nie wymagają konserwacji, nie musicie już Państwo wymieniać mat filtracyjnych i dzięki temu zyskujecie przewagę nad konkurencją, a ponadto oszczędzacie materiał i czas, tym samym obniżając koszty.

Gastronomia

Uzdatnianie wody w gastronomii

Gastronomia kojarzy nam się z rozkoszą dla podniebienia i miłą atmosferą, którą tworzą nie tylko pyszne potrawy i wyśmienite napoje, ale również czyste jak łza szklanki i błyszczące naczynia. Zagwarantują to Państwu instalacje wody czystej EnviroFALK. Nigdy więcej potraw, które są bez smaku, szklanek, które trzeba polerować, koniec z naczyniami ze smugami. Dzięki instalacjom wody EnviroFALK przedłużą Państwo żywotność swoich ekspresów do kawy i zmywarek.
Seria produktów EnviroFALK Gahotech to rozwiązania specjalnie dla gastronomii.

Baterie słoneczne

Uzdatnianie wody - Produkcja powłok baterii słonecznych

Zakłady z branży baterii słonecznych potrzebują ogromne ilości wody czystej do procesów produkcji półprzewodników, mycia szkiełek nakrywkowych lub innych materiałów nośnych w technologii cienkowarstwowej. Produkty FALK to przyszłościowe i przyjazne dla środowiska koncepcje wody procesowej zarówno dla instalcji PV, bazujących na krzemie, a także dla technologii cienkowarstwowej. Przy zatosowaniu innowacyjnych technologii obniżamy koszty eksploatacji, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa i jakości produkcji. W ten sposób już po krótkim czasie zwracają sie koszty inwestycji w technologię EnviroFALK.

Polityka prywatności